Uzņēmuma jaunumiZiņas

Latvijā lielākais kokvedēju virsbūves tehnikas ražotājs SIA “METSATEK” šogad ieguldīs 1 957 800 EUR (bez PVN) ražošanas un infrastruktūras attīstībā. 

Plānotās investīcijas sekmēs uzņēmuma saražotās produkcijas eksporta daļas palielināšanu un tirgus pozīciju stiprināšanu Baltijā, Skandināvijā un citās Eiropas valstīs.

METSATEK ieņem Latvijā pārliecinošu līderpozīciju kravas automašīnu aprīkojuma ražošanā meža pārvadājumu nozarē. Jau šobrīd vairāk nekā 40% no visas uzņēmuma saražotās produkcijas tiek eksportēts.

Mūsu tuvākie attīstības plāni paredz palielināt eksporta apjomu līdz 60%. To iespējams sasniegt, modernizējot iekšējos ražošanas procesus, palielinot ražošanas apjomus un uzlabojot pasūtījumu izpildes termiņus. Ilgtspējīgiem risinājumiem uzņēmuma pārvaldībā būs būtiska loma METSATEK attīstībai ilgtermiņā.

Guntis Bukalders
METSATEK vadītājs

Par teju diviem miljoni eiro paredzēts uzstādīt skrotēšanas un krāsošanas kameras, iegādāties metināšanas robotu un metāla locīšanas CNC iekārtu, kā arī pilnveidot esošo infrastruktūru ar telpu energoefektivitātes risinājumiem un uzstādīt saules paneļu elektrostaciju. Tas savukārt samazinās patērētās siltumenerģijas apjomus un dos iespēju izmantot atjaunīgās enerģijas veidus, attiecīgi samazinot arī kopējo radīto CO2 izmešu daudzumu par 30,28 tonnām gadā.

Jaunās iekārtas ļaus klientiem saņemt vēl augstākas kvalitātes produktus un garantēt nemainīgas kvalitātes pakalpojumu. Šie ir būtiski kritēriji, lai ne tikai nodrošinātu METSATEK konkurētspēju tādās valstīs kā Somija un Zviedrija, bet arī stiprinātu līderpozīcijas Baltijā un kļūtu par vienu no labākajiem meža pārvadājumu aprīkojuma ražotājiem reģionā.

Daļu no nepieciešamajām investīcijām METSATEK izdevies piesaistīt ar Norvēģijas finanšu instrumentu sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un ALTUM “Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā” programmu.