Uzņēmuma jaunumiZiņas

Šī gada aprīlī METSATEK noslēdza 1,1 miljona eiro investīciju projektu, atklājot jaunāko ražotnes modernizācijas aprīkojumu. Tas ietver lielgabarīta krāsošanas un skrotēšanas kameras, CNC metāla lokāmo presi un metināšanas robotu. 

Visas četras ražošanas iekārtas paver tehniski jaunas iespējas METSATEK produktu ražošanas procesā. Šī modernizācijas stratēģija stiprinās uzņēmuma uzņemto kursu – pārliecinoša līdera pozīcija kokvedēju un citu virsbūvju risinājumu ražošanā Baltijā, kā arī klientu loka paplašināšana Skandināvijā. Mūsu klientiem šie ražošanas uzlabojumi ir pieejami jau šodien,skaidro Guntis Bukalders, METSATEK vadītājs

Robotizētā metināšanas iekārta

Ar robotizēto metināšanas iekārtu METSATEK šobrīd var veikt vismaz divas reizes vairāk metināšanas darba stundu. Tiek nodrošināts nemainīgi augstas precizitātes metināšanas darbs.

Lielgabarīta krāsošanas un skrotēšanas kameru uzstādīšana ļauj veikt līdz pat 12 metrus garu lielgabarīta detaļu apstrādi, kas Latvijā ir reti kur pieejams risinājums. Tehnoloģiskā priekšrocība izvēlētajai krāsošanas kamerai ir iespēja to sadalīt divās atsevišķās zonās. Tas nozīmē iespēju vienlaicīgi veikt divus dažādus krāsojumus un atsevišķi kontrolēt temperatūru, lai nodrošinātu piemērotus žūšanas apstākļus.

Lielgabarīta skrotēšanas kamera

Skrotēšanas kamera, iespējams, šobrīd Latvijā ir šāda vienīgā. Tajā tiek veikta melnā metāla detaļu apstrāde ar metāla skrotīm. Šāda metode, pretstatā ierastajai smilšu skrotēšanai, nodrošina teju perfektas kvalitātes detaļu sagatavošanu krāsošanai.

Savukārt, ar CNC metāla lokāmās preses iegādi METSATEK nostiprinās ražošanas procesu neatkarību, jo iepriekš metāla detaļu locīšana tika izmantota kā ārpakalpojums.

CNC metāla lokāmā prese

No kopējām investīcijām 638 353,99 EUR tika ieguldīti četru jaunu ražošanas iekārtu iegādei. Savukārt, vairāk nekā 400 000 EUR METSATEK līdzekļu ieguldīti ēku un teritorijas pārbūvē. Investīciju ietvaros tika izbūvēti divi jauni ražošanas cehi, labiekārtota tehniskā zona un paaugstināti teritorijas drošības apstākļi.

Lielgabarīta krāsošanas kamera

Realizētais projekts uzņēmumam ļauj kļūt par modernāko autobūves ražotāju Baltijā, palielināt ražošanas apjomu, klientiem nodrošināt nemainīgi augstas kvalitātes produktus, ir radītas 10 jaunas darba vietas un uzlabota darba vide darbiniekiem.

Investīcijas tika apgūtas sadarbībā ar LIAA (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) un projektu “Jaunas tehnoloģijas izveide modulāro kokvedēju virsbūvju ieviešanai ražošanā”, kā ietvaros METSATEK saņem grantu 351 094,69 EUR apmērā no Norvēģijas.